main_img_01

Su Ürünleri Tanıtım Grubu

Su Ürünleri Tanıtım Grubu, sektörün talebi ile 2008 yılında Ekonomi Bakanlığı başkanlığında kurulmuş olup, Ege, İstanbul, Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birlikleri’nden Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla toplam 11 üyeden oluşmaktadır.
STG nin amacı Turk su ürünleri talebini yurtiçi ve yurtdışında arttırmak, imajını geliştirmek, Yurt dışında bu ürünleri bir marka haline getirmek Hedef ve mevcut pazarlarda pazarlama stratejilerini etüt etmek, pazarlama aktivitelerini organize etmek ve uygulamaktır.

AYRINTILAR

Grubun Bağlı Olduğu Kuruluşlar

Grubun Bağlı Olduğu Kuruluşlar

Dünyanın
Balıkçısı

Dünyanın en güzel kıyılarına ve masmavi sularına sahip, nefes kesen doğasıyla ve zengin tarihi ile TÜRKİYE. Nesiller boyunca gelişen zengin bir deniz ürünleri mutfağı ve çeşitliliğine sahiptir. 300 ton ile 1986 da başlayan Turk Su Ürünleri sektörünün hikayesi 240 bin tonla yükselişini sürdürmektedir.

Bugün Türkiye kuluçkahanelerinden çiftliklere işlemeden paketleme tesislerine yem fabrikalarından paket ve teknik ekipman üretim tesislerine kadar tam entegre bir su ürünleri üreticisi konumundadır.

Sürdürülebilir üretim kapasitesi geniş bio çeşitliliği üretim ve işleme teknolojileri ve AB standardlarına uyumu ve hedef pazarlara coğrafi yakınlık avantajarı yurtdışı pazarlarda yüksek Pazar paylarıyla lider bir konuma gelmesini sağlamıştır.

Dünya Standartlarında Akuakültür

Türk Su ürünleri sektörü, güncel ve en ileri gıda standardı olan “Global GAP” HACCP, BRC ve IFS sistemlerini yaygın olarak kullanmaktadır. Bu sayede üretim, her aşamasında gözlemlenebilir ve yapılan analizler hem güncel hem de geriye dönük olarak izlenebilir durumdadır. Devlet ve AB otoriteleri tarafından da periyodik olarak denetlenen sektör, kalitenin devamlılığı için süreçlere tam uyum göstermektedir.

Hasatla başlayan ve sofraya kadar devam eden hijyen, izleme ve soğuk zincir kuralları tüm aşamalarda titizlikle uygulanmakta, balığın tazeliği ve lezzeti bu sayede muhafaza edilmektedir.

aquaculture

Grubun Bağlı Olduğu Kuruluşlar

Grubun Bağlı Olduğu Kuruluşlar
SU ÜRÜNLERİ TANITIM GRUBU
Atatürk Cad. No: 382 Alsancak 35220 İzmir / Türkiye
Telefon:(0232) 488 60 00 Faks:(0232) 488 61 00
info@turkishseafood.org.tr
Bizi Takip
Edebilirsiniz
© 2014 Su Ürünleri Tanıtım Grubu. Tüm Hakları Saklıdır.

×